Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Anime World


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  RPG-WordRPG-Word  

 

 Info about... Saiunkoku Monogatari

In jos 
AutorMesaj
02gold23
Admin
Admin
02gold23


Mesaje : 171
Puncte : 89576
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Somewhere in Lothorien...

Info about... Saiunkoku Monogatari Empty
MesajSubiect: Info about... Saiunkoku Monogatari   Info about... Saiunkoku Monogatari EmptyLun Mai 30, 2011 11:13 pm

Deci am descoperit acest anime intr-o seara cand cautam disperata numele unui tip(cu parul lung care am uitat cum il cheama , nici acum nu am aflat cum il cheama) si am dat de alt tip, mai dragut asa ca am inceput sa caut informatii despre noua mea descoperire.Si asa am dat peste acest anime.
Nume:Saiunkoku Monogatari sau Tale of the Land of Many-Coloured Clouds
An:21 octombrie 2008
Companie:Geneon, FUNimation
Gen:Comedie, Drama, Romantism, Fantezie
Nr. de episoade: 39
Poveste:Incepe povestea cand Shuurei,eroina noastra,este angajata de un sfatuitor regal,pentru al ajuta pe imparat sa devina un guvernator responsabil(acum cand el a lasat toata munca ministrilor si el nu face altceva,decat sa se plimbe prin palat).Visul lui Shuurei merge mult mai departe,decat sa fie concubina sau umbra unui om puternic,ea vrea sa reuseasca ceva ce nici o femeie nu mai facuse pana atunci in Saiunkoku.

Personaje:
Shuurei-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] vine dintr-o familie destul de apreciata in cele 8 regate.Shuurei este o fata foarte inteligenta,a carei mama a murit,cand ea era foarte mica,de ea avand grija tatal ei.Este profesoara la o scoala,toti cei care o cunosc o admira si o iubesc.Cand era mica,familia ei l-a adoptat pe Seiran(l-au gasit in zapada),iar cu timpul el a devenit gardianul ei.
Ryuuki-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] imparatul Saiunkokului.Cel mai mic dintre frati,mereu fiind maltratat de fratii si de mama lui,doar unul dintre frati l-a tratat bine(Seien).Ryuuki este un baiat dragut si aparent,cu putine cunostinte.Ryuuki se indragosteste de Shuurei si o salveaza de multe ori.Cat timp Shuurei locuieste in palat,circula un zvon:ca imparatului i-ar placea barbatii,dar Ryuuki le inlatura,el fiind prins de mai multe ori dormind alaturi de Shuurei(doar atat,nu va ganditi la altceva :bigsmile: ).Ceva foarte curios este ca el face mereu pe "prostul" si nu are intentia sa guverneze,dar astea se schimba dupa ce o cunoaste pe Shuurei.
Seiran-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] adoptat de Shouka si sotia acestuia cand avea 14 ani,Seiran este de fapt fratele disparut a lui Ryuuki.El trebuia sa fie imparat,dar ii place in familia Ko si decide sa-si ascunda identitatea si sa duca o viata linistita alaturi de Shuurei si tatal ei.Mai tarziu Seiran ii spune fratelui sau adevarul.
Ran Shuuei-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]face parte din garda personala a imparatului(adica tipul blond de mai sus) si este vechi prieten cu Li Kouyuu
Li Kouyuu-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]a fost cea mai tanara persoana care a trecut examenele nationale pentru a deveni un guvernator de inalta clasa


Ador cum sunt desenate personaje, iar baietii arata absolut superb.Grafica este foarte buna, povestea interesanta si nu am nimic de reprosat.Asi dori pareri de la cei care l-au urmarit si pentru cei care nu au facut-o:
Vizionare placuta!
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
 
Info about... Saiunkoku Monogatari
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Info about... Loveless
» Info about... 07-Ghost
» Info about... D.N. Angel
» Info about... Kuroshituji
» Info about... La Corda D'oro

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Forum :: Anime & Manga :: Saiunkoku Monogatari-
Mergi direct la: