Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Anime World


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  RPG-WordRPG-Word  

 

 Info about... Kuroshituji

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
02gold23
Admin
Admin
02gold23


Mesaje : 171
Puncte : 89576
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Somewhere in Lothorien...

Info about... Kuroshituji Empty
MesajSubiect: Info about... Kuroshituji   Info about... Kuroshituji EmptyDum Mai 29, 2011 3:04 am

Nume:Kuroshitsuji(Black Butler)
Nr. de episoade:24
Data:2.10.2008
Poveste:Totul incepe in Marea Britanie in jurul anului 1888.Primul te surprinde din prima: pustiul pare a face un legamant ocult. De ce? Inca nu se stie. Cu cine? Din nou nu se stie. Apoi vine Opening-ul si lamureste o parte din poveste.Pustiul este mostenitorul unei foarte influente si bogate familii , Phantomhive.Afacerile familiei sunt multe dar cea mai importanta pare a fi o fabrica de jucarii. Langa el se afla tot timpul Sebastian, majordomul priceput la toate . Cumva cred ca are legatura cu legamantul facut de pusti.Pe langa ei mai avem patru bucati servitori total inutili, responsabili se pare cu partea funny a seriei. Cei patru sunt:
Bard – bucatarul familiei (care reuseste sa arda toata bucataria), Finian – gradinarul domeniului (care reuseste sa distruga gradina exact inaintea venirii unui oaspete important), Meirin – fata in casa ( impiedicata si cu niste ochelari care tot timpul sunt sparti) si Tanaka – valetul (ce nu pare a face niciodata nimic decat sa bea ceai).Seria continua cu multe intamplari haioase si pe parcurs aflam si cate si despre trecutul celor doi.

Sincera sa fiu eu am urmarit aceasta serie de doua ori si de fiecare data mi-a placut la fel de mult.Okay cam atat prea mult strica.
Personaje:
Bard-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Finian-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Meirin-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tanaka-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sebastian Michaelis-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ciel Phantomhive-[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Grell Sutcliff(la cererea publicului i-am adaugat sters poza)
Cam acestea sunt personajele si acesta este anime-ul .Acum as dori pareri de la cei care la-au urmarit.Pentru cei care nu au facut-o
Vizionare placuta! Wink Like a Star @ heaven
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 241
Puncte : 373
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 27
Localizare : in my world

Info about... Kuroshituji Empty
MesajSubiect: Re: Info about... Kuroshituji   Info about... Kuroshituji EmptyDum Mai 29, 2011 3:20 am

Ahh....am vrut eu sa-l pun de aseara....si am vrut special dar asta este....
Sus In jos
http://anime-world.forumer.ro
 
Info about... Kuroshituji
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Forum :: Anime & Manga :: Kuroshitsuji-
Mergi direct la: