Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Anime World


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  RPG-WordRPG-Word  

 

 Info about... Macross Frontier

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
02gold23
Admin
Admin
02gold23


Mesaje : 171
Puncte : 89576
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Somewhere in Lothorien...

Info about... Macross Frontier Empty
MesajSubiect: Info about... Macross Frontier   Info about... Macross Frontier EmptyDum Mai 29, 2011 3:02 am

Titlu: Macross Frontier
Nr. de episoade: 25 + un OVA
An: 3 aprilie 2008
Companie: Satelight
Gen: Mecha, Romantism, SF
Poveste: Este stabilita în anul 2059,o continuare de la prima serie Macross si Macross 7.Dupa razboiul impotriva strainilor Zentradi, omenirea s-a raspandit in intreagul univers in scopul de a asigura supravietuirea acesteia.Flota Macross Frontier este parte a unui efort de a raspandi si mentine cultura umanitatii.
Personaje:
Alto Saotome-un elev si pilot caruia viata i se schimba pentru totdeauna deoarece flota este brusc atacata de creaturi neidentificate
Ranka Lee- o fata naiva,timida si foarte talentata in muzica,este un mare fan al cantaretei Sheryl Nome,si de asemenea este de un sfert Zentradi care ii da anumite abilitati iar aceasta se indragosteste de Alto
Sheryl Nome- cunoscuta sub numele de "Galactic Fairy",ea este mereu in top,se spune ca este imposibil sa nu auzi cantecele ei, daca locuiesti in aceasta galaxie.Sheryl a remarcat talentul la cantat al lui Ranka Lee si, adesea, se ofera sa o ajute "in spatele scenei" pentru a realiza visul de a canta.Aceasta isi dezvolta o pasiune pt Alto si devine rivala in muzica si dragoste cu Ranka Lee.
Brera Sterne-este pe sfert cyborg si planeta sa, Galaxy a fost distrusa el si Sheryl fiind cam singurii supravietuitoti, mai tarziu aflam ca el este
Spoiler:
lui Ranka



Abia am terminat de urmarit seria si am doar cuvinte de lauda. Brera este un bonus pentru ca moi avea o mica obsesie pentru el: era blond, avea urechi ascutite si ochi rosii. Ce vreti mai mult? Vizionare placuta celor care nu au vazut. Si de la ceilalti pareri.
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 241
Puncte : 373
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 27
Localizare : in my world

Info about... Macross Frontier Empty
MesajSubiect: Re: Info about... Macross Frontier   Info about... Macross Frontier EmptyDum Mai 29, 2011 3:21 am

Nu am vazut recunosc....eu ma uit cand vad pe cineva interesant...Smile)
Sus In jos
http://anime-world.forumer.ro
 
Info about... Macross Frontier
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Forum :: Anime & Manga :: Macross Frontier-
Mergi direct la: