Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Anime World


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  RPG-WordRPG-Word  

 

 Hakuoki: Shinsegumi Kitan

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
02gold23
Admin
Admin
02gold23


Mesaje : 171
Puncte : 89576
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Somewhere in Lothorien...

Hakuoki: Shinsegumi Kitan Empty
MesajSubiect: Hakuoki: Shinsegumi Kitan   Hakuoki: Shinsegumi Kitan EmptyJoi Iun 09, 2011 10:55 pm

Un anime cu un nume lung si complicat dar cu o grafica pe masura numelui.
Nume:Hakuouki: Shinsengumi Kitan
An:Aprilie 2010
Studio:DEEN Studio
Nr. de episoade:12
Poveste:Protagonista, Yukimura Chizuru, este fiica unui medic care lucrează în Edo. Pentru a lucra ca medic voluntar tatal ei se mută in Kyoto, fără fiica sa. Pe măsură ce timpul trece, Chizuru începe sa-si faca griji , datorita faptului ca a pierdut contactul cu tatăl ei, aşa că decide să meargă in Kyoto, în căutarea lui. Pe drum, Chizuru este atacata de cativa infractori şi este martora unei lupte între un ONI şi Shinsengumi. Luând-o în custodie , Shinsengumi dezbat ce să fac cu Chizuru .Dar ,descopera că ea este fiica medicului cautat de ei.Astfel, ei decid să o protejeze şi sa o ajute pe Chizuru sa-si caute tatăl (medicul). O mulţime de evenimente se întâmplă in timpul sederii cu Shinsengumi,iar ei descoperă secrete in timp ce lupta impotriva grupului Bakumatsu. Povestea este în ansamblu romantica cu un fundal istoric şi politic.
Personaje:(acum va voi prezenta atfel personajele si asi dori sa-mi spuneti cum va place mai mult)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ok cam asta e povestea si acestea sunt personajele.Parerea mea este foarte bune.De la cei care l-au vizionat asi dori pareri iar pentru cei care nu au făcuto:
[move]Vizionare placuta![/move]

BONUS:
Aveti aici si site-ul oficial:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 241
Puncte : 373
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 27
Localizare : in my world

Hakuoki: Shinsegumi Kitan Empty
MesajSubiect: Re: Hakuoki: Shinsegumi Kitan   Hakuoki: Shinsegumi Kitan EmptyVin Iun 10, 2011 7:00 am

Pai sa aleg care imi place pe langa fata...primul ''Hajime Saito''
Sus In jos
http://anime-world.forumer.ro
02gold23
Admin
Admin
02gold23


Mesaje : 171
Puncte : 89576
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Somewhere in Lothorien...

Hakuoki: Shinsegumi Kitan Empty
MesajSubiect: Re: Hakuoki: Shinsegumi Kitan   Hakuoki: Shinsegumi Kitan EmptyVin Iun 10, 2011 9:44 am

Nasol, l-am luat deja. Twisted Evil Si nu-l dau nici moarta. Stai putin...Hajime nu-i langa o fata. Este langa Toshizo care este baiat toata ziua. Laughing Ti-am zis sa numai crezi ca daca au parul lung sunt fete.
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Continut sponsorizat





Hakuoki: Shinsegumi Kitan Empty
MesajSubiect: Re: Hakuoki: Shinsegumi Kitan   Hakuoki: Shinsegumi Kitan Empty

Sus In jos
 
Hakuoki: Shinsegumi Kitan
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Forum :: Anime & Manga :: Alte Animeuri-
Mergi direct la: