Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Anime World


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  RPG-WordRPG-Word  

 

 Piratii din Caraibe 1.

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 241
Puncte : 373
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 27
Localizare : in my world

Piratii din Caraibe 1. Empty
MesajSubiect: Piratii din Caraibe 1.   Piratii din Caraibe 1. EmptySam Mai 28, 2011 9:41 am

Regizor:
Gore Verbinski
Scenaristi:
Jay Wolpert
Stuart Beattie
Terry Rossio
Genul:
Fantezie / Comedie / Aventura / Actiune
Durata:
143 minute

Regizori:

*
Gore Verbinski: A mai regizat:Piratii din Caraibe : Cufarul Omului Mort, Rango, Piratii din Caraibe: La capatul lumii

Scenaristi:

*
Jay Wolpert: A mai scris scenariu pentru:Pirații din Caraibe: Pe ape și mai tulburi, Piratii din Caraibe : Cufarul Omului Mort, Contele de Monte Cristo
*
Stuart Beattie: A mai scris scenariu pentru:Pirații din Caraibe: Pe ape și mai tulburi, Piratii din Caraibe : Cufarul Omului Mort, Piratii din Caraibe: La capatul lumii
*
Terry Rossio: A mai scris scenariu pentru:Pirații din Caraibe: Pe ape și mai tulburi, Piratii din Caraibe : Cufarul Omului Mort, Piratii din Caraibe: La capatul lumii

* Ted Elliott: A mai scris scenariu pentru:Pirații din Caraibe: Pe ape și mai tulburi, Piratii din Caraibe : Cufarul Omului Mort, Piratii din Caraibe: La capatul lumii


Scurta descriere:

Filmul are ca punct de plecare povestea corabiei Black Pearl si a echipajului acesteia, blestemati pentru furtul comorii aztecilor. Personajele si locurile exotice, la care se adauga un amestec perfect de comedie si aventura, fac din acest film cu pirati o experienta placuta pentru toate virstele

* Titlu: Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl - Piratii din Caraibe : Blestemul Perlei Negre
* Data lansare (SUA): 09 Iulie 2003
* Perioda filmare: 9 Octombrie 2002 - Martie 2003
* Buget: 140,000,000 $
* Incasari weekend: 46,630,690 $
* Site oficial: Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
* Poze Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Imagini:
Piratii din Caraibe 1. 179_13
Piratii din Caraibe 1. Main_photo_Piratii-din-Caraibe
Sus In jos
http://anime-world.forumer.ro
Lucifer
Admin
Admin
Lucifer


Mesaje : 67
Puncte : 119
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Iasi

Piratii din Caraibe 1. Empty
MesajSubiect: Re: Piratii din Caraibe 1.   Piratii din Caraibe 1. EmptySam Mai 28, 2011 9:48 am

Imi plac mult Piratii din caraibe :X
Sus In jos
ღLittle ' Cღ
New membru
New membru
ღLittle ' Cღ


Mesaje : 38
Puncte : 42
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 28
Localizare : ~In My imaginary world~

Piratii din Caraibe 1. Empty
MesajSubiect: Re: Piratii din Caraibe 1.   Piratii din Caraibe 1. EmptySam Mai 28, 2011 9:57 am

Aaa...ai bagat filmul meu favorit!Supelll!Razz
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 241
Puncte : 373
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 27
Localizare : in my world

Piratii din Caraibe 1. Empty
MesajSubiect: Re: Piratii din Caraibe 1.   Piratii din Caraibe 1. EmptySam Mai 28, 2011 11:20 am

Bine atunci deci voi reveni cu toate parile...si mie imi place si aici a jucat foarte bine Oralando
Sus In jos
http://anime-world.forumer.ro
02gold23
Admin
Admin
02gold23


Mesaje : 171
Puncte : 89576
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Somewhere in Lothorien...

Piratii din Caraibe 1. Empty
MesajSubiect: Re: Piratii din Caraibe 1.   Piratii din Caraibe 1. EmptySam Mai 28, 2011 11:27 am

Mai bine ai face un topic cu "Piratii din Caraibe" in general, pentru ca prima poza este din cel de-al doilea film si a doua din primul. Revenind, Orlando si-a jucat perfect rolul si este unul dintre filmele mele preferate.
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 241
Puncte : 373
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 27
Localizare : in my world

Piratii din Caraibe 1. Empty
MesajSubiect: Re: Piratii din Caraibe 1.   Piratii din Caraibe 1. EmptySam Mai 28, 2011 11:32 am

Stiu de poza dar asta este...am observat si eu dar sunt obosita...si imi place si mie aici povestea si tot...
Sus In jos
http://anime-world.forumer.ro
Mari
New membru
New membru



Mesaje : 5
Puncte : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/06/2011

Piratii din Caraibe 1. Empty
MesajSubiect: Re: Piratii din Caraibe 1.   Piratii din Caraibe 1. EmptyVin Iun 10, 2011 8:14 am

Partea asta mi'a placut mult de tot...:X cu scheletii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Piratii din Caraibe 1. Empty
MesajSubiect: Re: Piratii din Caraibe 1.   Piratii din Caraibe 1. Empty

Sus In jos
 
Piratii din Caraibe 1.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Forum :: Off topic :: Filme/Seriale-
Mergi direct la: