Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Anime World


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  RPG-WordRPG-Word  

 

 Cantarella

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
02gold23
Admin
Admin
02gold23


Mesaje : 171
Puncte : 89576
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Somewhere in Lothorien...

Cantarella Empty
MesajSubiect: Cantarella   Cantarella EmptyMier Iun 08, 2011 6:14 am

Si de data asta nu mai sunt genii tinere sau alt ceva da data asta calatorim in Italia si ne intalnim cu un personaj foarte important .
Nume:Cantarella
An:martie 2001
Nr. de volume:11
Statut:ongoing
Gen: istoric , supranatural
Autor:You (sau Yuu) Higuri
Poveste:Cantarella este povestea lui Cesare Borgia, un aristocrat italian în timpul Renasterii.În manga, tatăl lui Cezare , Rodrigo Borgia , un cardinal, vinde sufletul fiul său minor diavolului, ca parte a unui acord care va face din el o zi Papa (Rodrigo va deveni Papa cu numele de Alexandru al VI) .Cesare este evitat, prin urmare, de către tatăl său, care nu este în măsură să-l vada ,decat ca un agent de întuneric şi o amintire vie a păcatul său.Din ce în ce mai alienat, in cele din urma Cesare se bazeaza pe puterile întunecate si în el însuşi. El devine obsedat de ideea de cucerire, şi este ajutat în maşinaţiunile sale politice de către asasinul si prietenul sau cel mai bun Don Michelotto(sau Chiaro).
Personaje:
Cezare Borgia creste foarte inteligent, manipulator, şi tact. El are o carisma întunecata, dar irezistibila şi o foloseşte pentru asi atinge scopurile.
Michelotto/Chiaro se bazează pe figura literar Miguel, care este menţionat ca mana dreapta a lui Cesare Borgia , în câteva piese de teatru. In manga este prezentat ca cel mai bun prieten a lui Cezare .
La cantarella este descrisă în manga ca "dulce, dar paralizantă" o planta otrăvitoare, o metaforă pentru partea demonica a lui Cesare Borgia .(Pot mentiona ca aceasta metafora este , in manga , spusa de Chiaro lui Cezare dupa ce acesta este salvat de la moarte de asasin)


Poze sugestive:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Cam atat de povestit , nu mai intru in detalii ca nu mai termin.parerea mea despre aceasta manga este una foarte buna. Imi place la nebunie cum istoria s-a imbinat cu placutul si cum sunt desenate personajele.
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 241
Puncte : 373
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 27
Localizare : in my world

Cantarella Empty
MesajSubiect: Re: Cantarella   Cantarella EmptyVin Iun 10, 2011 7:05 am

Pare interesant...am citit diavol si gata trebuie sa fie o poveste interesanta...sunt nebuna=)))
Sus In jos
http://anime-world.forumer.ro
 
Cantarella
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Forum :: Anime & Manga :: Alte Mangauri-
Mergi direct la: