Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Bun venit intr-o lume a animeurilor!Aici puteti afla tot ce doriti despre animeurile voastre preferate si sa decideti cuplurile anime!De asemenea intr-un Off topic putem discuta orice.
Va asteptam!!
Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Anime World


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  RPG-WordRPG-Word  

 

 Stapanul Inelelor

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
02gold23
Admin
Admin
02gold23


Mesaje : 171
Puncte : 89576
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Somewhere in Lothorien...

Stapanul Inelelor Empty
MesajSubiect: Stapanul Inelelor   Stapanul Inelelor EmptyMier Iun 08, 2011 12:00 am

Bun, o sa incerc sa pun toate cele trei parti intr-un singur post. Lectura placuta!

Stapanul Inelelor The-Lord-of-the-Rings-The-Fellow...-745-840
Titlul orginal: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
Titlul romana:[b] Stapanul inelelor: Fratia inelului
[b]Genul:
Actiune / Aventura / Fantezie
Durata:178 minute
Rezumat: Frodo, un hobbit, mosteneste un inel cu puteri extraordinare de la unchiul sau, Bilbo Baggins. Dar Inelul are si o putere malefica asupra celui ce-l detine, asa ca Frodo trebuie sa plece intr-o calatorie de-a lungul Pamantului de Mijloc si sa arunce Inelul in "Muntele Blestemat", singurul loc unde acesta poate fi distrus.
Distributie:
Elijah Wood - Frodo Baggins
Sean Astin - Sam Gamgee
Viggo Mortensen - Aragorn
Orlando Bloom - Legolas Greenleaf
Liv Tyler - Arwen
Cate Blanchett - Galadriel
Ian McKellen - Gandalf the Grey
Sean Bean - Boromir
Billy Boyd - Pippin
Dominic Monaghan - Merry
Christopher Lee - Saruman



Stapanul Inelelor The-Lord-of-the-Rings-The-Two-To...-744-399
Titlul original: The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
Titlul romana: Stapanul inelelor: Cele doua turnuri
Genul:Actiune / Aventura / Fantezie
Durata:179 minute
Rezumat:
Frodo si Sam il iau pe Gollum prizonier si isi continua drumul catre Mordor in tentativa lor de a distruge Inelul. Fostii lor insotitori: Strider, Legolas, Gimli, Merry si Pippin isi gasesc aliati in Entsi, calaretii lui Rohan si stewarzii lui Gondor si incep un asalt asupra Isengard-ului. Intre timp, o umbra deasa se lasa asupra Pamantului de Mijloc, pe masura ce armata Lordului Intunericului se indreapta catre Gondor. Razboiul Inelului poate incepe.



Stapanul Inelelor The_Lord_of_the_Rings_The_Return_of_the_King_1269542906_2003
Titlul original: The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
Titlul romana: Stăpânul inelelor: Întoarcerea regelui
Genul:Fantezie / Aventura / Actiune
Durata:201 minute
Rezumat:
Partea a-3-a a trilogiei ne arata ca, pe masura ce Sam si Frodo se apropie de "Muntele Blestemat", cu scopul de a distruge Inelul, Gandalf si Pippin incearca sa apere Gondorul. Merry ramane cu Eowyn si cu ceilalti luptatori ai regatului Rohan, iar Aragorn, Legolas si Gimli cauta ajutorul celor care traiesc in Muntii Blestemati. Toate aceste batalii au un singur scop: distragerea Ochiului lui Sauron si castigarea de timp pentru ca Frodo sa poata distruge Inelul.
Sus In jos
http://animeneko.forumz.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 241
Puncte : 373
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 27
Localizare : in my world

Stapanul Inelelor Empty
MesajSubiect: Re: Stapanul Inelelor   Stapanul Inelelor EmptyMier Iun 08, 2011 9:41 am

Deci imi place filmul eu si cu Corina...apropo...ea se uita doar ca este Orlando...Smile)) si eu...:X....si cand are ea la mine!floricele...si film!si fuga cu ochii dupa el!
Sus In jos
http://anime-world.forumer.ro
Mari
New membru
New membru



Mesaje : 5
Puncte : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/06/2011

Stapanul Inelelor Empty
MesajSubiect: Re: Stapanul Inelelor   Stapanul Inelelor EmptyVin Iun 10, 2011 8:13 am

Imi place si mie inclusiv orlando bloom...imi place place place
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stapanul Inelelor Empty
MesajSubiect: Re: Stapanul Inelelor   Stapanul Inelelor Empty

Sus In jos
 
Stapanul Inelelor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Forum :: Off topic :: Filme/Seriale-
Mergi direct la: